IMG_7293

 

Ulica Odrzańska zyskała kolejny kulinarny akcent! „Modra Odra”, bo o tej restauracji mowa, cechuje się mocnym, nowoczesnym designem z kolorystyką nawiązującą do barw rzeki. Poza tym minimalizm, elegancja i polska klasyka w ekskluzywnym wydaniu.

Menu zawiera szeroki wachlarz przystawek – ciepłych i zimnych, zup, kilku dań mięsnych oraz rybnych, no i deserów. Warto też zwrócić uwagę na kartę win.

Jako przystawkę rozważałem wybór pomiędzy carpaccio z sarny, a tatarem wołowym. Jednak wygrał ten drugi, gdyż sarenki wolę biegające po łąkach. Wiem, że to nie fair wobec wołu, no ale cóż… Tatar był bardzo treściwy i zaserwowany, co ciekawe, z rukolą, plastrami brokuła oraz zwieńczony jajem przepiórczym, a dla wydobycia wyrazistego smaku, podany z musztardą. Jako danie główne zamówiłem stek wołowy z miło sprężynującą pod naporem widelca strukturą mięsa, które przyrządzone było nadzwyczaj delikatnie i podane w towarzystwie topinamburu, bobu i sosu szalotkowego. Całość kompozycji smakowała niesamowicie.

Jako że Odra to rzeka, a w rzece pływają ryby, więc na kolejnym talerzu pojawił się smażony turbot, który, trzeba zaznaczyć, jest rybą dość tłustą (półtłustą), a zatem sycącą. Ta odmiana flądry wyławiana jest w Bałtyku, a nie w Odrze. Mimo to smakowała wybornie, szczególnie, że podana została z sosem maślano-szafranowym z dodatkiem kaszy gryczanej, szpinaku i borowików. Na deser chciałem spróbować bezy z owocami, ale pani kelnerka skierowała moją uwagę na sernik z sera koziego ze spodem orzechowym podany na ciepło z owocami leśnymi i był to… niesamowicie trafny wybór. Ciasto puszyste i delikatne jak chmurka rozpływało się w ustach.
Polecam wizytę w Modrej Odrze, bo jest to miejsce eleganckie i spokojne, w centrum, ale z dala od gwarnego Rynku, miejsce, które oferuje nowatorską kuchnię polską z wykorzystaniem lokalnych produktów, jednak w cenach nieco wyższych od średnio przyjętych, ale warto sięgnąć po portfel. Restauracja ta bierze udział w nadchodzącym Restaurant Week, więc już możecie już bookować posiłki w bardzo dobrej cenie. Smacznego!

#ModraOdra

Adres: Ul. Odrzańska 24

Strona internetowa: http://www.modraodra.pl

Facebook: www.facebook.com/ModraOdra

Instagram: https://www.instagram.com/modraodra

Autor: Marcin Walencik

Share Button
Modra Odra
Tagi:                    

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *