IMG_1286

„Taszka” to miejsce, które w wolnym tłumaczeniu na język polski, oznacza  mniej więcej tyle, co „Stara tawerna”.

Jednak, niech Was to nie zwiedzie!

„Taszka” pachnie nowością, a prowadzi je para niesamowitych ludzi z pasją i kulinarnym powołaniem. Dlatego, warto zamienić z nimi kilka słów, aby dowiedzieć się więcej o niezwykle ciekawej, wrocławsko-portugalskiej historii tego miejsca i ich gospodarzy.

Wnętrze „Taszki” nie przypomina tawerny, no może poza regałami wypełnionymi po brzegi aromatycznym portugalskim winem. Zewsząd bije jasność i subtelny minimalizm, który stanowi niesamowite tło dla ferii barw bijącą z dań serwowanych na designerskich talerzach.

Jeśli już o daniach mowa, to są to potrawy kuchni portugalskiej. Przede wszystkim Petiscos, które są wykwintne, a każde z nich jest skomponowane w niezwykły sposób. Przysporzy to Wam wielu niesamowitych doznań smakowych. Świetnym przykładem jest ośmiornica aguachile, podana z olejem habanero, palonym awokado, piklami z szalotki i ogórkiem. No i jak to brzmi? Smacznie. Prawda? Na deser polecam Pastéis de nata, przepyszne minitarty podawane na ciepło. Wiem, że „denata” brzmi po polsku dość złowieszczo, ale deser smakuje obłędnie.

Jednak, „Taszka”, to nie tylko dobre jedzenia, ale też bogata selekcja portugalskich win, które spoglądają zachęcająco z półek. Ciekawostką jest możliwość nalewania wina ze specjalnego dystrybutora, który działa przy użyciu specjalnej karty magnetycznej. Kartę możecie doładować na dowolną kwotę u kelnera i za jej pomocą smakować różnych rodzajów win, o idealnej temperaturze, podawanych wprost z butelki. Warto też zejść na dolne piętro i zajrzeć przez sporą witrynę  jak pracują kucharze i poczuć jakie aromatyczne zapachy stamtąd dochodzą. Uwaga! Co ważne, dania przygotowywane są przez rodowitych Portugalczyków, na których czele stoi Carlos Santiago. Młody wiekiem chef, ale z ogromnym doświadczeniem zdobytym między innymi w Londynie, Bangkoku, Kopenhadze oraz w Belgii, które w dużej mierze zainspirowało go do stworzenia swojej autorskiej kuchni. A jak smakują dania spod ręki Carlosa? Przekonajcie się sami i udajcie się w kulinarną podróż do Portugali na wrocławskim rynku.

#taszka

Saúde!

Adres: Rynek 53/55

Strona internetowa: http://www.taszka.wine

Facebook:  https://www.facebook.com/pg/taszka.wine/

Instagram:  https://www.instagram.com/taszka.wine/

Autor: Marcin Walencik

Share Button
Taszka
Tagi:                

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *