Nadszedł Weekend Otwarcia Europejskiej Stolicy Kultury 2016 i towarzysząca mu ceremonia „Przebudzenia”, dlatego wyszliśmy z własną inicjatywą przedstawienia tego wydarzenia na typowy dla nas sposób, czyli INSTA Przebudzenie. Takiej dawki kultury na ulicach Wrocławia nie mogło zabraknąć również na serwisach społecznościowych, dlatego zaprosiliśmy wielu instagramerów z Wrocławia oraz 20 najciekawszych, najbardziej inspirujących i wytyczających kierunki fotografów mobilnych z całej Polski, którzy są też obecni na Instagramie.

Nasz rozkład jazdy przedstawiał się następująco: najpierw byliśmy częścią spotkania i panelu dyskusyjnego z czołówką polskich fotografów mobilnych i instagramerów z całej Polski, następnie videomapping, czyli architektura opowiedziana światłem i dźwiękiem na ściankie Narodowego Muzyki, by zakończyć na Płonącej Wyspie, znanej szerzej jako Wyspa Słodowa. Wszystkie te sobotnie wydarzenia wieńczyło afterparty w Barbarze, infopunkcie Europejskiej Stolicy Kultury, przy niemych dźwiękach Silent Disco oraz Kolektywu Radiowego Domu Kultury.

Niedziela Weekendu Otwarcia powitała nas photowalkiem z czołówką polskich fotografów mobilnych prowadzony przez WROCLOVERS oraz kluczowym punktem programu – udziałem w pochodach Duchów Wrocławia i finale na wrocławskim Rynku.

Była to niepowtarzalna okazja do sfotografowania dynamiki animatorów kultury, wypełniających ulice Wrocławia jak i uczczenia pierwszych urodzin projektu WROCLOVERS. Dziękujemy wam za ten wspaniały czas i możliwość eksplorowania z nami nieodkrytych miejsc na mapie miasta!

Share Button
INSTA Przebudzenie
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *