Przyszedł czas na magię kina, kina które przemawia przez twórców jak i odbiorców. WROCLOVERS MOVIE (czytaj, mówi) to nie tylko oglądanie filmów związanych z naszą pasją, czyli fotografią, ale także żywa dyskusja o nich.

Zaprosiliśmy was na przedpremierowy pokaz filmu „Sól Ziemi” Wima Wendersa i Juliano Ribeiro Salgado, który został nominowany do Oskara w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny Roku! Jest to opowieść nie tylko o osobie znanego fotografika Sabastiao Salgrado, który podczas podróży po świecie, dokumentował historię ludzkości w okresie dramatycznych zmian politycznych, konfliktów wojennych, ludobójstwa, klęsk głodu… To także piękny obraz symbiozy fotografii i kina, co prowokuje widzów do refleksji na temat kondycji człowieka i jego wpływu na środowisko.

Naszym gospodarzem było Kino Nowe Horyzonty, dzięki któremu mieliśmy okazję być członkiem panelu i warsztatów „Mobilny punkt widzenia”. Zarówno panel jak i warsztat przeprowadził Damian Kostka, członek grupy entuzjastów fotografii mobilnej MOBILNI. Jak o sobie mówi, i jak my byliśmy świadkiem, lubi opowiadać – opowiadać obrazem.

Historia o ulicach i o jej mieszkańcach motywuje do coraz lepszego oddania rzeczywistości przez fotografię, dlatego dziękujemy naszemu gościowi za podzielenie się swoimi zdjęciami i przemyśleniami!

Share Button
WROCLOVERS Movie
Tagi:                            

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *