IMG_2996

Legenda wrocławskiego Ramenu, czyli Panda Ramen, otworzyła swoją nową miejscówkę na Muchobrze. Panda Sushi, bo tak się nazywa lokal, znajduje się przy ulicy Szwedzkiej i w odróżnieniu od pierwowzoru, zapewnia więcej przestrzeni dla klientów. Minimalistycznie urządzone wnętrze stanowi świetny kontrast do tego, co dzieje się na talerzach, a dzieje się dużo, jest intensywnie i kolorowo.

W menu, poza sushi i zupami ramen, widnieją , między innymi:  pierożki gyoza podawane, na przykład z ostrym majonezem lub słodkim chilli oraz warzywa i owoce morza w tempurze. W karcie znajdują się też desery od Polish Lody oraz Nanan.

Jako, że zajmuję się fotografią, to muszę przyznać, że wszystkie serwowane w Panda Sushi potrawy od strony wizualnej robią piorunujące wrażenie. Począwszy od kolorowych zestawów sushi , po ramen, który wygląda jak niezwykła, rozmyślnie zaplanowana kompozycja. Łaknący estetycznych doznań , miejcie swoje aparaty i smartfony w pogotowiu.

Warto w trakcie wizyty porozmawiać z obsługą, którą stanowią wysokiej klasy sushi masterzy. Ja na przykład, podczas jednej z takich rozmów, dowiedziałem się, że California maki zwane też Uramaki zostało wymyślone dla stacjonujących w Japonii amerykańskich żołnierzy, którym nie podobał się zapach mat z wodorostów. Z tego powodu maki zostały zwinięte w taki sposób, że ryż stanowi warstwę zewnętrzną, która najczęściej obsypana jest prażonym sezamem. Dodatkiem w Californii oprócz głównego składnika może też być majonez lub serek, avocado, ogórek, por, tamago, kanpyo, oshinko. Każda rolka podzielona jest na osiem części.

Jeśli nie znacie się na kuchni japońskiej, a chcielibyście w niej zasmakować, to polecam Omkase. Jest to tradycyjna japońska sztuka zamawiania posiłków, gdzie kucharz wybiera danie dla gościa. Powiedz Sushi Masterowi , co lubisz i daj się zaskoczyć.

Zachęcam do wizyty w Panda Sushi, póki miejscówka jest nowa i niewiele osób o niej wie, a zmieni się to, jak sądzę, szybko, gdy tylko wrocławianie ją odkryją, a wtedy ze znalezieniem wolnego stolika może być już trudno.

#PandaSushi

Adres: Ul. Szwedzka 17D

Strona internetowa: http://www.panda-sushi.pl

Facebook: www.facebook.com/PANda-Sushi

Instagram: https://www.instagram.com/panda_sushi_pl/

Autor: Marcin Walencik

Share Button
PanDa Sushi
Tagi:                

Komentarze 4 thoughts on “PanDa Sushi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *