Trzy miejscówki: Jaworzyna Śląska, Piotrowice Świdnickie i Dzierżoniów. Ponad 20 rekonstruktorów, odwzorowujących wiek XX, zarówno w odsłonie secesyjnej, jak i wojennej oraz powojennej. I do tego nasza doborowa ekipa. Efekt musiał być niepowtarzalny. Kiedy przedstawiciele Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej powiedzieli nam o swoim pomyśle na retro sesję fotograficzną, do udziału w której chcieli również zaprosić instagramową ekipę nie zastanawialiśmy się długo. I był to strzał w dziesiątkę.
Jeden obraz mówi więcej niż tysiące słów, więc powiedzmy tylko, że zainscenizowano kilka scenek z udziałem rekonstruktorów. Sceny te odwoływały się do barwnej przeszłości Dolnego Śląska, zatem mieliśmy okazję spotkać damy w pięknych toaletach oraz przystojnych dżentelmenów z początków XX wieku. Pojawili się także czerwonoarmijcy oraz przedstawiciele LWP. Nie zabrakło zwykłych mieszkańców naszego regionu, szykujących się do podróży koleją lub ciężko pracujących w dzierżoniowskim młynie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom naszego Instameetu. Naszej instagramowej załodze, dzielnie i przez wiele godzin fotografującej kolejne sceny, wspaniałym rekonstruktorom oraz pracownikom jaworzyńskiego muzeum i Młynu Hilberta w Dzierżoniowie. Osobne ukłony dla p. Macieja Mądrego, który na potrzeby sesji wcielił się w kilka postaci, za każdym razem fundując widzom show na pełnej petardzie. Kto był ten wie, kto nie był, niech żałuje.
A było to tak…

tekst&foto: Asia Witek

Share Button
Instameet w stylu retro
Tagi:    

Komentarzy do 10 thoughts on “Instameet w stylu retro

 • 26 marca 2017 z 12:48
  Permalink

  Gratuluję pomysłu – wygląda to świetnie! Sama chciałabym uczestniczyć w czymś podobnym, bo wrażeń co nie miara a miłe wspomnienia zostają na długie lata..:)
  I cieszy mnie fakt, że również w moim województwie mają miejsce takie eventy!

  Powtórz
 • 26 marca 2017 z 14:46
  Permalink

  Super pomysł! 🙂 i fantastyczne zdjęcia!

  Powtórz
 • 26 marca 2017 z 18:01
  Permalink

  Zdjęcia boskie! Szarik jakby zmęczony 😉

  Powtórz
 • 29 marca 2017 z 23:02
  Permalink

  Dziękujemy za wszystkie miłe słowa, chyba będziemy musieli wybrać się tam jeszcze raz, tym razem w większym gronie. Hm? 🙂

  Powtórz
 • 30 marca 2017 z 13:31
  Permalink

  Piękne zdjęcia! Niesamowite są te ujęcia inscenizatorów 🙂

  Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *