Instagram w dalszym ciągu rozwija Insta Stories dodając kolejne możliwości angażowania użytkowników w interakcje. Tym razem trwają prace nad wprowadzeniem do stories naklejki z Quizem. Wiadomość o tym udostępniła 2 lutego na twitterze @wongmjane udostępniając zrzut ekranu z nową opcją.

quiz stories

Dzięki naklejce Quiz, będziecie mogli zadawać swojej publiczności pytania wielokrotnego wyboru. Opcja ta różni się od dotychczasowej Ankiety, tym, że w Quizie będziecie mogli poznać prawidłową odpowiedź na zadane pytanie, która oznaczona będzie zielonym znacznikiem.

Nowa opcja na pewno będzie szeroko wykorzystywana przez marki i daje wiele możliwości zacieśniania relacji z fanami. Dzięki opcji Quiz można będzie w prosty sposób przeprowadzać na Stories konkursy, testy wiedzy o produkcie lub marce, a także zbierać feedback.

Nie wiadomo jeszcze jak ta opcja będzie wyglądać od strony statystyk, ale zapewne będzie to proste podsumowanie tego, ile osób udzieliło poprawnej, a ile błędnej odpowiedzi.
Quiz jest w trakcie testowania, ale jak widać na tweecie Jane Machun Wong wygląda na to, że zapewne w niedługim czasie zostanie on udostępniony dla użytkowników.

Obecnie Stories ogląda ponad 500 milionów użytkowników dziennie. Jest to więc świetne narzędzie wsparcia sprzedaży dla marek, więc nic dziwnego, że Instagram wciąż rozwija i rozwijał będzie tę usługę.

Autor: Marcin Walencik

Share Button
Naklejka QUIZ dla Instagram Stories
Tagi:    

Komentarz do “Naklejka QUIZ dla Instagram Stories

  • 13 sierpnia 2019 z 14:06
    Permalink

    Nie mam tej opcji mimo uaktualnionego Instagrama…;(
    Jest jakaś szansa na wprowadzenie jej?

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *