Rozpoczynamy wakacje w iście filmowym stylu! Na kolejną edycję Explore Wrocław zaprosiliśmy was do Centrum Technologii Audiowizualnych, potocznie nazywanym przez mieszkańców “wrocławskim Hollywood”. Naszym przewodnikiem był sam dyrektor CeTA, Robert Banasiak.

Razem z około 70 fanami instagrama mogliśmy zobaczyć miejsce, w którym powstało około 500 filmów zarówno polskich jak i zagranicznych. We “wrocławskim Hollywood” stworzono takie filmy jak “Stawka większa niż życie”, „Czterej pancerni i pies”, „Sami swoi”, czy „Lalka”.  Wiele z użytych w nich rekwizytów nadal ma swoje miejsce w studiach CeTA.

Właśnie dlatego największą atrakcją dla nas okazała się rekwizytornia oraz magazyn kostiumów, każdy uczestnik miał okazję wcielić się w swoje ulubione postacie z filmów stworzonych we wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych.

“Wycieczka po tym miejscu była niesamowita. Było tak… filmowo! Wszędzie czuło się historię tego miejsca – dawały to odczuć zdjęcia, rekwizyty, sprzęty w każdym miejscu. Każdy element przykuwał wzrok. My, jako fotografowie (mniej lub bardziej amatorscy) zgodnie twierdziliśmy, że trudno było skupić uwagę i wybrać odpowiedni kadr.”

– kocendoska (kocendoska.wordpress.com)

Ponad to, Centrum organizuje kursy oraz staże dla amatorów grafiki komputerowej jak i warsztaty aktorskie. Dlatego pośród nagród w naszym wrocloversowym konkursie znalazły się: 3 godzinna sesja fotograficzna w CeTA oraz 6 warsztatów fotografii oraz podstaw Photoshopa. Gratulujemy i szczerze zazdrościmy zwycięzcom!

Share Button
Explore CETA – Centrum Technologii Audiowizualnych
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *