Zawitaliśmy do Wrocławskiego Centum Badań EIT+! Te niezwykłe miejsce na mapie Wrocławia łączy w sobie zarówno historię jak i nowoczesność. 11 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni skrywa w sobie najbardziej zaawansowane technologie, a my, jako wrocloversi, mieliśmy do nich dostęp tego dnia na wyłączność.

Szkiełkiem i okiem poznawaliście najnowsze wytwory technologiczne ludzkiej wyobraźni, a szczególnie fotogeniczne tereny wypoczynkowe w okół kampusu dopełniały piękno poniedziałkowych zdjęć.

Historia z jaką jest związane miejsce obecnego Wrocławskiego Centrum Badań to szereg faktów, które sprawiają że ten budynek jest tak wyjątkowy. Na miejscu EIT+ stał między innymi Miejski Dom Opieki, szpital wojskowy oraz szpital dla kobiet cierpiących na epilepsje.

Do jednej z najciekawszych legend Kampusu Pracze jest historia “Pamietnika włoskiego” napisanego przez Włocha, który ukrywał się podczas wojny w wieży zegarowej Kampusu. Szczęśliwym trafem udało mu się wrócić do ojczyzny. Jednakże nie zapomniał o tym miejscu i po wojnie przekazał środki na renowację tej wieży. Podobno sam pamiętnik istnieje i jest gdzieś ukryty…

Obecnie EIT+ tworzy własną historię, wybiegając technologiczne w przyszłość. Uczestnicy naszego photowalku mogli w pełnej krasie zwiedzać Ogrody Doświadczeń “Humanitarium”. Tam między innymi czekały na nich takie atrakcje jak:  potrawy kuchni solarnej, wielkie wybuchy piany oraz stanowisko do robienia plakatów z farb twarożkowych.

Tradycją wrocławskiego EXPLORE jest konkurs, którego uczestnicy i tym razem nas nie zawiedli! A tematem przewodnim była “Historia zaklęta w murach”. Otrzymaliśmy od was niemal 150 zdjęć oznaczonych hasztagiem #explore_eit_plus!

Share Button
Explore EIT + Wrocławskie Centrum Badań

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *