Wakacje rozpoczęliśmy od eksplorowania. 1 lipca, w słoneczne niedzielne popołudnie, kilkudziesięciu fanów fotografii pojawiło się przed dawną zajezdnią tramwajową Dąbie na Biskupinie. Zajezdnia powstała w latach 1912–1913 w związku z otwarciem Hali Stulecia i stanowi najlepiej zachowany przykład architektury komunikacyjnej na terenie Wrocławia. Obecnie siedzibę ma tam Centrum Kultury Akademickiej i Inicjatyw Lokalnych „Czasoprzestrzeń”, a jej szef, Robert, był naszym przewodnikiem po urokliwej zajezdni.

Kto był ten wie, jakie to klimatyczne miejsce, kto nie pojawił się na naszym wydarzeniu temu pozostają zdjęcia, które jednak nie do końca oddają klimat zajezdni. Dwie ogromne hale, jedna niemal pusta, a druga zastawiona eksponatami świadczącymi o przeszłości tego miejsca. Od razu powiemy, że największą popularnością cieszył się stary turystyczny autobus „Fredruś” i pomieszkujący w nim psychodeliczny królik (tzn. chyba jest to królik) oraz absolutnie magiczny warsztat pana zajmującego się renowacją starych mebli. Obfotografowaliśmy wszystko, co tylko dało się uwiecznić, a po tradycyjnym wspólnym pamiątkowym zdjęciu przeszliśmy płynnie do części towarzyskiej spotkania, czyli do rozmów przy grillu, piwie i innych napojach, wedle osobistych preferencji.

Czasoprzestrzeń jest świetnym miejscem i szczerze Wam polecamy zajrzeć tam przy najbliższej okazji. Skądinąd wiadomo nam, że są oni otwarci na różne propozycje współpracy kulturalnej, więc jeśli szukacie miejsca na koncert czy wystawę (lub inną formę działalności) to koniecznie zajrzyjcie do Czasoprzestrzeni.

 

Tekst: Asia Witek
Foto: Marcin Walencik, Asia Witek

Share Button
Explore Czasoprzestrzeń/ Zajezdnia tramwajowa Dąbie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *