Raz, dwa, trzy… słyszymy się? Tu Polskie Radio Wrocław!

Radio WROCŁAW oraz Radio RAM zaprosili nas, abyśmy poznali zarówno pomieszczenia, skąd codziennie falami eteru płyną dźwięki, jak i ludzi którzy je tworzą. Właśnie oni opowiadali Wrocloversom o specyfikacji pracy w radiu oraz najciekawszych historiach związanych z tym miejscem.

Eksploracja obejmowała między innymi studia nagraniowe, newsroom, studio słuchowiskowe jak i salę koncertową oraz muzeum Radia Wrocław. Oczywiście nie zabrakło także tych miejsc, do których na ogół potrzeba specjalnego zezwolenia takie jak taśmoteka i radiowe archiwa.

O tym jak było najlepiej opowiadają Ci, którzy tam byli!

“Rozmawiałam z szefową Radia RAM, spotkałam naocznie ludzi, których na co dzień znam jedynie z fonii (to oni TAK wyglądają? ), widziałam, jak tworzy się news, który potem leci na antenie. (…) Mało tego, szperałam w radiowym archiwum, sięgałam, gdzie wzrok nie sięga, właziłam, gdzie włazić normalnie nie wolno, władowałam się do studia podczas trwania programu na żywo i nie tylko nikt mnie stamtąd nie wyrzucił, ale jeszcze się ucieszył, pomacałam nowoczesną konsoletę w Radiu Wrocław Kultura i, no kurde, mogę umierać :)”

– Malwina Ferenz, Dzieciowo.pl

Największym zainteresowaniem cieszyły się archiwa, gdzie magazynowane są dokumentacje radiowe i taśmy szpulowe z nagraniami. Ponad 70 lat pracy radiowców można odkrywać również na stronie http://www.tu.prw.pl/, gdzie znajduje się aż 28TB materiałów archiwalnych.

Poznaliśmy i porozmawialiśmy z największymi sławami wrocławskich rozgłośni, z prezesem Radia Wrocław Tomaszem Dudą, szefową Radia RAM Moniką Jaworską oraz Markiem Obszarnym, stałym prezenterem na falach PRW.

To był wspaniały dzień pełen wspaniałych chwil, ciekawych rozmów, interesujących ludzi, tajemniczych zakamarków oraz zaskakujących odkryć! Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz gospodarzom Explore Radio Wrocław!

 

Share Button
Explore Radio Wrocław
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *