Z naszym projektem EXPLORE przekraczamy granice Wrocławia! Razem z innymi instamaniakami wyruszyliśmy na eksplorację najbardziej tajemniczego, pełnego zagadek i ukrytych skarbów miasta na Dolnym Śląsku, czyli Wałbrzycha.

Tym razem nie ograniczyliśmy się do poznania od podszewki jednego konkretnego budynku, ale udało nam się zwiedzić aż trzy miejsca – Zamek Książ, Stare Miasto w Wałbrzychu oraz Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. A na te wszystkie atrakcje mieliśmy cały październikowy dzień. Powerbanki naładowane, więc można było rozpocząć wielogodzinny fotospacer.

Pierwszym przystankiem był Książ. Jest to trzeci w kolejności największy zamek w Polsce, zaraz po wszystkim znanym zamku w Malborku czy też tym zlokalizowanym w sercu Krakowa. Przewodnik nie tylko oprowadził nas po barokowych salach, opowiedział o historii tego obiektu, ale także zabrał nas na eksplorowanie podziemnych tuneli z czasów II wojny światowej, zbudowanych w ramach tajemniczego projektu hitlerowskich Niemiec o kryptonimie „Riese” (Olbrzym).

Kolejną częścią naszego EXPLORE WAŁBRZYCH było poznanie możliwie jak najwięcej tajemnic i ciekawostek, które kryło przed nami centrum miasta. Na uwiecznienie na zdjęciach zasługiwała między innymi przedwojenna architektura, opuszczony stadion, na którym podczas II wojny światowej przemawiał Adolf Hitler, jak i park Jana II Sobieskiego z punktem widokowym ukazującym piękno panoramy Wałbrzycha.

A gdyby jeszcze było mało Wrocloversom, dostaliśmy zaproszenie od Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia na zwiedzenie tego wyjątkowego kompleksu poprzemysłowego, ilustrującego tradycje górnictwa wałbrzyskiego. Z takim przewodnikiem, jakim był górnik ówczesnej Kopalni “Julia”, nie sposób było się zgubić w podziemnych tunelach obiektu.

Share Button
Explore WAŁBRZYCH
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *