Gra świateł, gra cieni, gra aktorska. W tym miejscu wszystko potrafi być grą, a ludzie, którzy są jej częścią, obierają co nuż to nowe maski. Tym razem i my mogliśmy przybrać nowe osobowości, odwiedzając Wrocławski Teatr Współczesny.

Na pierwszym w 2016 roku spotkaniu z serii EXPLORE zwiedziliśmy wszystkie zakamarki teatru. Od najbardziej oczywistych takich jak foyer czy Duża Scena, po te które są dostępne jedynie dla aktorów i twórców, czyli garderobę, charakteryzatornię oraz magazyny.

Najbardziej fotogenicznym elementem photowalku okazał się pokaz świateł i dymów w dekoracjach spektaklu “Tajemniczy ogród”. Efekty specjalne zawsze dodają tajemniczości inscenizacjom, a założone przez uczestników maski (w tym jedna gazowa), nie jednego przyprawiły o dreszcze.

To co najbardziej wyróżnia tą eksplorację od innych w projekcie, to fakt iż mogliśmy realnie poczuć się jak osoby, które tam pracują. Pomogła nam w tym charakteryzacja oraz układanie fryzur dla uczestników jak i specjalny warsztat z ekspresji, prowadzony przez jednego z aktorów WTW.

Share Button
Explore WTW – Wrocławski Teatr Współczesny
Tagi:                        

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *