Powakacyjnie wracamy z kolejnym spotkaniem z serii EXPLORE WROCŁAW, tym razem z okazji WORDWIDE INSTAMEET 14. Wiemy, że wielu z was miało możliwość zwiedzić perełkę wrocławskich atrakcji – Afrykarium, jednak tym razem photowalk będzie wyjątkowy. Zaprosiliśmy was na wieczorne poznawanie otchłani pierwszego w Polsce oceanarium, do którego dostęp miało jedynie 50 zgłoszonych osób.

Mimo chłodnego, deszczowego wieczoru, mieliśmy okazje zasmakować klimatu pięciu krain Czarnego Lądu, przy ciekawych historiach opowiadanych przez naszego przewodnika Magdalenę Łońską.

Wszyscy pracownicy zoo nie tylko znają sytuację zwierzęcych podopiecznych, to dlaczego znalazły się pod czujnym okiem specjalistów, ale również ich imiona oraz indywidualne zachowania – jak w przypadku słonic, które stale penetrują zawieszone opony w poszukiwaniu smakołyków.

Naszą przygodę rozpoczęliśmy od plaży Morza Czerwonego. Każdy uczestnik otrzymał kostkę antystresową z logo wrocławskiego zoo, która była nieodłącznym elementem zdjęć konkursowych “Afryka we Wrocławiu”. Samo wieczorne wejście na teren obiektu było nie lada wyróżnieniem, lecz na zwycięzców czekały bilety z indywidualnym zwiedzaniem wyspy lemurów wraz z jej mieszkańcami o „wzroku przestępcy” oraz wizyta specjalna w terrarium.

Z kolejnymi pokonanymi metrami naszej podróży, zanurzaliśmy się w głąb rafy koralowej, którą zamieszkują ryby we wszystkich możliwych kolorach. Mieliśmy okazję zobaczyć wszelkiego rodzaju atrakcje dostępne dla codziennych bywalców Afrykarium, takie jak: wiernie odtworzone podwodne życie Nilu i jezior Wielkich Rowów Afrykańskich oraz ich mieszkańców, Kanał Mozambicki z sześcioma gatunkami rekinów czy też Wybrzeże Szkieletów, które zamieszkują pingwiny przylądkowe i duma wrocławskiego zoo – kotiki afrykańskie.

Jednak nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie zabrali was w miejsca dostępne jedynie dla obsługi zoo. Afrykarium „od kuchni” skrywa 10 000 mkw. technologii z ogromnymi filtrami i odpieniaczami, nazywanymi przez pracowników „fabryką wody”.

Po tak emocjonującym wieczorze spędzonym w towarzystwie afrykańskiej fauny i flory, dziękujemy wam za eksplorowanie kolejnej znanej wizytówki Wrocławia, a szczególne podziękowania za gościnę i zaufanie ślemy dla ZOO Wrocław. Dzięki nim poznaliśmy nie tylko bezpośrednio zwierzęta Czarnego Kontynentu, ale ich historię i możliwość pomocy w ratowaniu zagrożonych gatunków. Do zobaczenia na następnym EXPLORE WROCŁAW!

Share Button
Explore ZOO Wrocław
Tagi:                        

Komentarz do “Explore ZOO Wrocław

  • 16 kwietnia 2017 z 10:02
    Permalink

    Muszę się w końcu wybrać do wrocławskiego ZOO. Żałuję, że tak mało zdjęć jest w artykule, bo z tego co widzę jest co fotografować 😉

    Powtórz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *