Jedno słowo na wstępie – URBEX. Można powiedzieć, że urban exploration jest nam dobrze znany od początku serii EXPLORE WROCŁAW, jednak dopiero teraz zaprosiliśmy was do sfotografowania miejsca klimatycznego, niemal zapomnianego, które pamięta jeszcze czasy międzywojenne.

Mowa oczywiście o położonym przy ulicy Kleczkowskiej Porcie Miejskim, który jest na mapie Wrocławia już od 115 lat. Na 255 kilometrze Odry mogliśmy podziwiać te zatrzymane w czasie budynki produkcyjne oraz barki do przewodu towarów. Nie zabrakło oczywiście na zdjęciach żurawi, dumnie wznoszących się ponad zabudowaniami.

Dla fanów motoryzacji (a może jednak fantastyki postapokalipstycznej) również była przyszykowana nielada niespodzianka – na terenie Portu Miejskiego znaleźliśmy pojazd, pospawany z kawałków metalu jak i inne kadłubki po pozostawionych tam samochodach.

Dziękujemy wam za wspólne eksplorowanie opuszczonych budynków, po raz kolejny spędziliśmy pełen emocji czas w miejscu niedostępnym, trudnym do poznania przez mieszkańców. Na kolejne z serii spotkanie zapraszamy już po wakacjach

 

Share Button
Explore Port Miejski
Tagi:                    

Komentarze 2 thoughts on “Explore Port Miejski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *