Rzutem na taśmę ruszamy z kolejnym EXPLORE WROCŁAW z okazji XIII Światowego Instameetu! Mniej niż doba minęła od ostatniego wydarzenia, ale teraz skupiliśmy całą naszą energię na eksploracji siedziby Opera Software Wrocław, czyli wrocławskiego centrum dowodzenia tą jedną z najbardziej znanych przeglądarek w świecie Internetu.

Nawet jeśli część z was zna operę jedynie jako instytucję kulturalną, to mimo to także i jej nie brakuje na zdjęciach uczestników fotospaceru. Dlaczego? Opera Software mieści się vis a vis Opery Wrocławskiej w „Hieronimusie”, czyli kompleksie dwóch kamienic – tzw. Szklanego Domu i gmachu dawnego Gimnazjum na Międzymurzu przy pl. Teatralnym. Jednak wnętrza tych budynków różną się od siebie diametralnie.

Część z pomieszczeń we wrocławskiej siedzibie Opery jest inspirowana nowoczesnymi technologiami, a część… ich historią (pokój ze ścianami obitymi klawiaturami, które większość z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa). Nieskromnie można stwierdzić, że wnętrze stanowi niebanalną perełkę architektoniczną, która świetnie prezentuje się na między innymi na instagramie.

Jako “pomoc naukowa” w fotografowaniu architektury posłużyli nam znakomici wrocławscy fotografowie: Maciej Lulko (http://www.foto-ml.pl/) oraz Daniel Grodziński (https://www.facebook.com/FotografiaDanielGrodzinski). Właśnie oni przygotowali dla nas prezentacje, zwracając uwagę od czego zacząć i jak dobrze uchwycić architekturę w kadrze.

Dziękujemy Opera Software Wroclaw za możliwość eksploracji Waszych wspaniałych, niebanalnych i inspirujących przestrzeni! Oczywiście dziękujemy również wszystkim uczestnikom Explore Opera Poland za Wasz udział i entuzjazm! Bez Was by to wszystko nie miało sensu! Do zobaczenia wkrótce!

Share Button
Explore Opera Poland

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *