Rzutem na taśmę ruszamy z kolejnym EXPLORE WROCŁAW z okazji XIII Światowego Instameetu! Mniej niż doba minęła od ostatniego wydarzenia, ale teraz skupiliśmy całą naszą energię na eksploracji siedziby Opera Software Wrocław, czyli wrocławskiego centrum dowodzenia tą jedną z najbardziej znanych przeglądarek w świecie Internetu.

Nawet jeśli część z was zna operę jedynie jako instytucję kulturalną, to mimo to także i jej nie brakuje na zdjęciach uczestników fotospaceru. Dlaczego? Opera Software mieści się vis a vis Opery Wrocławskiej w „Hieronimusie”, czyli kompleksie dwóch kamienic – tzw. Szklanego Domu i gmachu dawnego Gimnazjum na Międzymurzu przy pl. Teatralnym. Jednak wnętrza tych budynków różną się od siebie diametralnie.

Część z pomieszczeń we wrocławskiej siedzibie Opery jest inspirowana nowoczesnymi technologiami, a część… ich historią (pokój ze ścianami obitymi klawiaturami, które większość z nas pamięta jeszcze z dzieciństwa). Nieskromnie można stwierdzić, że wnętrze stanowi niebanalną perełkę architektoniczną, która świetnie prezentuje się na między innymi na instagramie.

Jako “pomoc naukowa” w fotografowaniu architektury posłużyli nam znakomici wrocławscy fotografowie: Maciej Lulko (http://www.foto-ml.pl/) oraz Daniel Grodziński (https://www.facebook.com/FotografiaDanielGrodzinski). Właśnie oni przygotowali dla nas prezentacje, zwracając uwagę od czego zacząć i jak dobrze uchwycić architekturę w kadrze.

Dziękujemy Opera Software Wroclaw za możliwość eksploracji Waszych wspaniałych, niebanalnych i inspirujących przestrzeni! Oczywiście dziękujemy również wszystkim uczestnikom Explore Opera Poland za Wasz udział i entuzjazm! Bez Was by to wszystko nie miało sensu! Do zobaczenia wkrótce!

Share Button
Explore Opera Poland

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *