explore the mystery_nju

 

Weekend 6-7 października to ten magiczny czas, kiedy instagramowcy z całego świata spotykają się w realu, by wspólnie fotografować i dzielić się z innymi swoją pasją i doświadczeniami. My również zapraszamy Was do wspólnego spędzenia kilku sobotnich godzin. 6 października zamierzamy wraz z Wami ruszyć na fotograficzną wyprawę szlakiem tajemnic III Rzeszy, podczas której przyjrzymy się bliżej tajemniczym zakamarkom Dolnego Śląska. A jest ich niemało…

Plan jest taki: w ciągu jednego dnia zwiedzimy tajemnicze tunele, pałac, browar i Zamek.

Spotykamy się punktualnie o godzinie 09:00 przed wejściem do Kompleksu „Włodarz” w Jugowicach.

Zaczniemy od eksploracji sztolni Włodarz. Jest to też największy podziemny kompleks hitlerowskich sztolni w Górach Sowich. Zwiedzanie z przewodnikiem trwa ok. 1 h i obejmuje:
– zwiedzanie dwóch poziomów podziemi,
– płynięcie łodzią po zalanej części podziemi,
– kino podziemne z projekcją filmiku o Riese

UWAGA! Płatność 20zł. Tylko gotówką.

redbaron1

Po zwiedzaniu wsiadamy w samochody i jedziemy do kolejnego owianego tajemnicą miejsca, a mianowicie Pałacu Jedlinka, tam udajemy się na zwiedzanie komnat pałacowych, które w czasie II wojny światowej zostały zaadoptowane na sztab Organization TODT, która od 1944 roku była głównym wykonawcą obiektu Riese. To właśnie w pałacu realizowano główne przedsięwzięcia i plany tego do dzisiaj niezbadanego w pełni projektu. Uwaga- w trakcie zwiedzania Pałacu istnieje opcja wzięcia udziału w Escape Roomie. W komnacie, nazwanej „Gabinetem Kristera”, czyli założyciela Fabryki Porcelany „Kristoff”, czeka na odwiedzających nie lada wyzwanie: szereg logicznych łamigłówek, zagadek i zadań, a wszystko to po to aby odnaleźć ukryty skarb i klucz do wyjścia! Gabinet to znakomite miejsce, aby poddać próbie własną kreatywność, jasność umysłu, umiejętność pracy w zespole, spostrzegawczość i intuicję. Na terenie Pałacu funkcjonuje także mini Browar Jedlinka z pysznym jedzeniem i piwem wytwarzanym na miejscu.

redbaron2

Po zakończeniu eksploracji udamy się do Zamku Grodno, który został zbudowany na szczycie góry Choina (ok. 450 m n.p.m.) na styku Gór Wałbrzyskich i Sowich. Skarb, który miał być ukryty na Zamku Grodno przez SS‐Hauptsturmführera Leonarda von Schrecka, to jedna z najgłośniejszych zamkowych tajemnic. Informacje na temat skarbów w Zamku Grodno nie muszą być tylko legendami, jak w każdej historii może tkwić tu ziarnko prawdy i faktycznie coś mogło być na rzeczy. Pojawiają się relacje, że w Pałacu w Zagórzu Śląskim (niem. Schloss Kynau), który znajduje się u podnóży Zamku Grodno, Niemcy zorganizowali skrytkę obrazów zrabowanych w czasie wojny w Polsce. Podążymy zatem ich tropem!

Po zwiedzaniu zamku w zależności od pogody zaprosimy Was na ognisko, a po ognisku, jeśli zostanie nam jeszcze czas to udamy się na pobliską zaporę na zalewie w Zagórzu Śląskim (przy czym nie zapewniamy produktów spożywczych na ognisko, to już każdy organizuje we własnym zakresie).

Wstęp do niektórych obiektów jest płatny, szacujemy że w zależności od liczby uczestników koszt będzie oscylował w okolicy 50-60 zł/osobę. Ponieważ będziemy poruszać się samochodami to przy zgłaszaniu się na naszą wycieczkę podajcie proszę, czy jesteście w stanie przygarnąć współpasażerów z Wrocławia, a jeśli tak to iloma miejscami dysponujecie.

Zgłoszenia:

Zapraszamy do wysłania zgłoszenia do 1 października, do godziny 23:59 na adres: wroclovers.official@gmail.com Mail należy zatytułować: MYSTERY

UWAGA! W treści maila można zgłosić JEDNEGO uczestnika. W mailu podajemy wyłącznie nazwę swojego profilu Instagramowego. Po 1 października poinformujemy Was mailem zwrotnym o wpisaniu na listę uczestników.

Bieżące informacje na temat wydarzenia znajdziecie na facebooku: https://www.facebook.com/events/306042180181482/

Share Button
Tropem tajemnic Dolnego Śląska – zapraszamy na Explore The Mystery

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *